Bieg Lwa 21.05.2022 Triathlon Lwa 11-12.06.2022

Aktualności

Swimrun – wskazówki, jak przygotować się do pierwszego startu

Swimrun to dosyć młoda dyscyplina sportu w Polsce. Wymyślona przez Skandynawów rywalizacja, która jest kombinacją pływania i biegania. Można w niej startować w parach oraz solo. W Polsce ma coraz większą rzeszę fanów. Jeszcze większa liczba osób z obawą na nią patrzy. Przygotowaliśmy dla Was mały przewodnik, jednocześnie chcąc Was zaprosić na pierwszą edycję Swimrun Lwa, która odbędzie się 13 czerwca w Lusowie.

Czym jest swimrun?

Jest to dyscyplina, która łączy sobie pływanie i bieganie. Jednak nie kończy się tylko na jednej zmianie dyscypliny. Podczas danego dystansu wielokrotnie biegniemy i płyniemy. To jest właśnie ta największa zabawa. Biegniemy przez kilometr, następnie 200 metrów płyniemy, a potem znowu biegniemy. Tak podążamy przez całą trasę!

Oznaczenia trasy

Trasa biegowa oznaczona jest tradycyjnymi wstążeczkami, taśmami i strzałkami. W newralgicznych momentach będzie wolontariusz wskazujący drogę. Trasa pływacka prowadzi od flagi do flagi. Nie martwcie się. Na każdym wejściu i wyjściu czuwa nad Waszym bezpieczeństwem członek ekipy organizacyjnej. Zgubić się na trasie jest nie lada wyczyn.

Czego potrzebuję, żeby wystartować w pierwszym swimrunie?

Ekwipunek do swimrunu jest dosyć prosty. Przede wszystkim trzeba mieć ze sobą czepek i plastron z numerem startowym, który otrzymacie od organizatora. Dodatkowo trzeba posiadać bojkę typu Pullbuoy (inaczej zwaną ósemką), która pomaga nam pływać. Bojkę możemy też zastąpić pianką pływacką lub typową pianką do swimrun. 

Zastanawiacie się co założyć pod plastron? Warto założyć obcisłe spodenki, w których będzie dobrze się pływało. Jak będzie chłodno pod plastron załóżcie również obcisłą koszulkę. Idealnie sprawdzi się strój triathlonowy.

Na nogi załóż buty. Na początek takie stare, które już są gotowe przejść na biegową emeryturę. Najlepiej jak będą trailowe, bo przecież większość biegu będzie po lesie i ścieżkach szutrowych.

Nie martw się, że będzie ciężko się pływało. Pullbuoy pomoże Wam w tym. Warto pomyśleć o elastycznych sznurówkach, które nie będą się rozwiązywały.

Akcesoria dodatkowe

Są również rzeczy, które warto ze sobą zabrać. Pamiętajcie jednak, że wszystko co zabierzecie na start musi być również z Wami na mecie.

1. Wiosełka do pływania wspomagają nas w wodzie. Tylko nie przesadź z rozmiarem. Mogą wtedy zrobić więcej krzywdy niż przynieść pożytku.

2. Panele wypornościowe na łydki. Najczęściej są one neoprenowe i wypierają nasze nogi. To dodatkowe wspomaganie pływania.

3. Jeśli czujesz się bezpieczniej z bojką asekuracyjną to również możesz ją zabrać. Pamiętaj, by sprawdzić w regulaminie jej maksymalne wymiary.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu. Na Wasze pytania odpowie Piotrek „Owoc” Myślak - piotr.myslak@triathlonista.com.

Triathlon Lwa Bieg Lwa

Partnerzy główni

Partnerzy techniczni